Zapraszamy do Sierakowic!

UWAGA! Z racji ograniczeń dla powiatów objętych “czerwoną strefą” widowisko “Pusta noc w Sierakowicach” odbędzie się bez udziału publiczności (chyba że zmieni się do 10-ego października sytuacja powiatu kartuskiego). Zatem zapraszamy Was już dziś – bądźcie z nami 10-ego października o 19:00 on-line pod linkiem https://youtu.be/wjINe2VrWm4 lub na profilu FB Stowarzyszenia K.A.C.K. Mały Kack https://www.facebook.com/StowarzyszenieKACK/


Stowarzyszenie Katolickie Amatorskie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku zaprasza w sobotę 10 października 2020 r. na godzinę 19:00 do Sierakowic, do kościoła pw. św. Marcina z Tours na czwartą odsłonę niezwykłego widowiska pt. „Pusta noc. Gdy odchodzisz duszo”, które nie tylko przypomni w niezwykłej artystycznej formie zapomniany zwyczaj żegnania zmarłego, ale także będzie okazją do refleksji nad ludzkim życiem.

Reżyser i autor scenariusza Wojciech Rybakowski powraca w „Pustej nocy” do rytuału spotykania się w domu zmarłego w nocy poprzedzającej pogrzeb, łącząc tradycyjne śpiewy pustonocne z muzyką symfoniczną, śpiewem operowym i chóralnym, a także multimedialnymi wizualizacjami Wojciecha Ostrowskiego i Artura Wyszeckiego oraz grą świateł.

Na scenie usłyszymy utwory muzyczne w aranżacji Cezarego Paciorka w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją profesora Wojciecha Rajskiego, Chóru Camerata Musicale pod dyrekcją dr Aleksandy Janus oraz solistów: Katarzyny Biereckiej (sopran) i Marcina Milocha (baryton).

Rytualne teksty pustonocne i poetyckie teksty Jerzego Stachurskiego zaprezentują aktorzy ze Stowarzyszenia Misterników Kaszubskich oraz Grupy Artystycznej Nazaret.

Nad całością w projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020 czuwa producent Bernadeta Grinholc-Marczak.

Obsługa graficzna projektu Anna Miadziółko-Iwicka.

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru w zakrystii kościoła pw. św. Marcina w Sierakowicach, w biurze parafialnym, do zamówienia pod mailem zarzad@kackmalykack.pl oraz w kościele w dniu widowiska do godziny 18:30.

Przed widowiskiem? Kliknij i pobierz publikację “Pusta noc w Sierakowicach”.

Z uwagi na wycofanie się z projektu (z przyczyn losowych) Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot – wystąpi dla Państwa Bałtycka Filharmonia Młodych pod dyrekcją dr Sylwii Janiak-Kobylińskiej. Na ręce Pani Dyrygent składamy podziękowanie za przyjęcie wyzwania i włączenie się w projekt Pusta noc w Sierakowicach.

Poniżej aktualny plakat informujący o wydarzeniu.

Kliknij i pobierz plakat w pełnej rozdzielczości.

Kliknij, aby pobrać regulamin wydarzenia.